رونمایی از دو مجموعه نرم افزاری جدید موسسه نمایه

رونمایی از دو نرم افزار جدید موسسه نمایه

طی مراسمی با حضور دکتر حداد عادل رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر و مهندس واعظی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور از نرم افزار های "نمایه یک قرن فریاد" و "نمایه امام آینه ها" رونمایی می شود.

نمایه یک قرن فریاد مشتمل بر پنج عنوان نرم افزار چند رسانه ای در حوزه تاریخ معاصر است که در بازه های تاریخی گوناگون و در قالب روزشمار مهمترین رویدادهای تاریخی ایران را به رویت مخاطبان نرم افزار می رساند.

این مجموعه که چهار عنوان از آن رونمایی می گردد محتوی 1800 مقاله ، 3350 عکس ، 250 فایل صوتی و 3650 دقیقه فایل تصویری است و با عناوین

نمایه از فین تا فیضیه: روز شمار تاریخ ایران از1230 تا  1342

نمایه آینه خورشید:  شامل روز شمار از سال 42 تا سال 57

نمایه انفجار نور:روز شمار تاریخ ایران از1357 تا  1359

نمایه از دفاع تا وداع: روز شمار تاریخ ایران از1359 تا  1368

 نمایه آینه داران خورشید : روزشمار تاریخ ایران از 1368 تا 1390

عرضه می گردد.

همچنین نرم افزار امام آینه ها شامل 10 لوح فشرده است که زندگینامه ،آثار، سخنرانی ها، کتابشناسی ،پژوهش های انجام شده، عکس ها، فیلم ها و مقالات مرتبط با حضرت امام (ره) را عرضه می نماید. از نکات قابل توجه در این نرم افزار دسترسی به متن کامل آثار مکتوب امام راحل و نیز متن بیش از 15000 مقاله مرتبط در بخش نمایه نشریات می باشد.

مراسم رونمایی روز سه شنبه 26/7/1390 ساعت 30/10 در سالن اجتماعات دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی  برگزار می گردد.

/ 1 نظر / 16 بازدید
پرتال امام خمینی (س)

پرتال امام خمینی (س) كاربر گرامي ضمن قدرداني از توجه و علاقمندي شما به شخصيت امام خميني (س) به اطلاع مي رساند: روابط عمومي مجازي پرتال امام خميني با هدف ترويج سيره نظري و عملي امام ، با تكيه بر انتشار محتواي مستند دقيق مرتبط با ايشان و با بيش از 21 هزار ركورد اطلاعاتي ( شامل كتاب ، فيلم ،عکس،مقاله و...) آماده ارائه خدمات،دريافت نظرات وپيشنهادات شما مي باشد. براي دريافت اطلاعات بيشتر و برقراري تعامل به آدرس الكترونيكي زير مراجعه فرماييد. باتشكر www.imam-khomeini.ir info@imam-khomeini.ir