فال

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

جومونگ ایرانی - نمایه


نمایه
 
پيوند ها

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاريخ شنبه ٩ خرداد ۱۳۸۸ توسط نمایه

 

آیا "جومونگ ایرانی " را هم میشناسیم؟!

"این یک مقایسه نیست ،یک هشدار است"

اکنون که میخواهید این مطلب را بخوانید رو به یکی ازکودکان اطرافتان کرده و ازاو بپرسید :

"جومونگ "قویتراست یا "حسن باقری"؟!

قطعا جواب او با حرکتی سریع وقابل تامل "جومونگ" خواهد بود.ماهها است که اسطوره ه ای به نام جومونگ با دردسرهایی که میکشد وزیرکی هایی که بکار میگیرد تلاش زیادی میکند تا نام کره را از بن بست آسیای شرقی خارج و نام آنرا تا مرزهای هالیوود غربی  بکشاند.

گذشته ازاینکه واقعا در37سال قبل ازمیلاد مسیح کره درچه شرایطی بوده وآیا چنین افسانه ای که امروز صدای چین را هم درآورده وجود خارجی داشته یاخیربی شک استفاده مناسب از فیلمنامه ودوربین توانسته است امروز نام کره را برسرزبان کودکان زیادی دراقصی نقاط جهان جاری سازد.

شخصیت پردازی صحیح کارگردان کره ای ازیک جوان نوبالغ به نام جومونگ به قدری قوی ودارای محاسن وافر اخلاقی ،فردی و اجتماعی است که هربیننده ای را درهر رده سنی پای جعبه شیشه ای به تمجید از او وامیدارد.

 

جومونگ افسانه ای ،شخصیتی برجسته ،متفکر،دلاور،غیرت مند ،آرمانگرا با سجایای بسیار اخلاقیست که با کمی چاشنی عشقی ،در اذهان بیننده به راحتی برای خود خانه ای ابدی میسازد.

شایدبرای توضیح وتفسیرنام جومونگ درافسانه های ثبت شده وادبیات کره چندسطی بیشترنتوان یافت ،اما به بهترین روش ممکن 90ساعت ازچنین نامی شخصیت سازی شده تا علاوه برارایه یک محصول فرهنگی عریضترین بزرگراه برای برون رفت کره بسوی هالیوود محیا گردد.

اینکه کشوری مانندکره بتواند ازچندسطرچنین اعجازی بیافریندحقاً جای تمجید دارد ولی آیا وقت آن نرسیده تا چشم مسوولین فرهنگی کشور را به روی "جومونگهای " واقعی کشورمان که خداحافظی آنها ازخانواده و دوستانشان به 20سال هم نمیرسد وبسیاری هستند که هنوز خاطرات وتصاویرآنها را جلوی دیده گانشان مجسم میکنند،بااستفاده ازابزارمناسب نه به کشورهای دیگر بلکه درحداقل ترین شرایط به فرزندان خودمان معرفی شوند؟

 

 

حسن باقری یکی ازاین شخصیتهاست که باوجود داشتن تمامی امتیازات جومونگ کره ای درعین غربت هنوز دربین ایرانیان بانگاه ملی یا مذهبی ناشناخته باقی مانده است.

عدم پرداختن مناسب به پتانسیل 8ساله دفاع مقدس منجر به آن شده تا افسانه ها براحتی بتوانند برحقایق چیره شوند ودستگاه اطلاع رسانی کشور با یدک کشیدن نامهای پرمحتوایی چون "رسانه ملی" عملا به ابزار غربی مبدل شود .

جوانترین فرمانده جبهه های ایران کسی است که باسفر به تمام نقاط مرزی و درگیرکشورمان ازشمالی ترین نقطه خوزستان تا خلیج فارس کاملترین نقشه جغرافیایی را باکمترین امکانات وابزارهای علمی ترسیم میکند.

این نقشه مهمترین منبع برای عملیاتهای نیروهای ایرانی درطول 8سال دفاع مقدس تبدیل شده وهم اکنون نیز باوجود ترسیم نقشه های دقیقترین بعنوان محصولی ملی ازیک جوان غیرتمند علاوه برنمایش مورد استفاده قرارمیگیرد.

 

 

"جومونگ ایرانی ازتولد تا تشکیل ارتش افسانه ای"

25اسفند 1334فرزندی نحیف درتهران به دنیا میاید که کسی امیدی به زنده بودنش نداشت ولی او خیلی زود نام خود را درتاریخ ایران ابدی میکندبطوریکه درسال 51باوجودی سن پائین فعالیتهای سیاسی خود را علیه امپراطوری وقت و نجات اهالی ایران باستان آغاز میکنددرسال 55وارد دانشگاه ارومیه شده ویکسال بعد لباس سربازی را به تن میکند.

درسال 57 بااستفاده ازغفلت حاکم ومامورین دربار بفرمان ندای درونش ازسربازی فرار کرده وباگذشتن ازامواج سلاح و ذره بین های تیزبین ساواک زیرباران کلام امامش وارد سرزمینی میشود که قراراست زنده کننده امپراطوری حقیقی جهان باشد.

درسال 58باورود به روزنامه جمهوری درسرویس فرهنگی وسیاسی فعالیت جدیدی را آغاز کرده ویکسال بعد به استخدام سپاه پاسداران درمیآیدودرهمان سال با آغاز فعالیتش در اطلاعات سپاه تازه تاسیس نام حسن باقری را برای خود برمیگزیند.

اوبانمایش قدرت وتفکرعمیقش یکسال بعد فرماندهی قرارگاه کربلا وجانشینی فرماندهی کل درقرارگاه های جنوب را ازآن خود میکند.

"جومونگ ایرانی و عملیاتهای پیچیده"

درحالیکه صدام باتوان بدون وصف وپشتیبانی بسیاری ازکشورها آنچنان مغرور وارد خاک ایران شدکه بارها گفت : "اگر ایرانیان خرمشهر را پس بگیرندکلید بصره را خودم تقدیمشان میکنم"این سوی مرزها جوانی 27ساله درحال ترسیم عملیاتهای پیچیده جنگی بود که بااجرایی شدن آنها ژنرالهای صاحب نام دفاعی در کشورهای دیگر را انگشت به دهان کرد.

پس از فتح خرمشهر « حسن باقری » به دلیل آنکه نیروهایش دچار غرور وباورهای غلط نشوندرو به آنها می گوید:

« برادران ! مبادا غرور این پیروزیها شما را بگیرد . خودتان را گم نکنید ، فکر نکنید ما این کار را کرده ایم ، همه اش خواست خدا بوده است. »

هنوز طعم خوش پیروز دربیت المقدس اززیرزبان رزمندگان ایرانی خارج نشده که بمنظور تثبیت پیروزی واستفاده بهینه از روحیه نیروهای مستقر عملیات رمضان ازسوی حسن باقری ترسیم میگردد.

این عملیات میتوانست توطئه ها و تجاوزات دشمن را برای بازپس گیری مناطقی که از دست داده خنثی نمایند و ضمن دور نمودن حجم آتش آن از شهرهای جنوبی کشور ، ماشین جنگی آن را به کلی منهدم سازند.

ازهمین رو باقری رمضان را طراحی میکند تا در این عملیات که در ساعت 21:30 دقیقه روز بیست وسوم تیرماه 13361 در منطقه عملیاتی شلمچه که شرق بصره محسوب می گردید ، با عبور از تله های انفجاری و مین و در هم کوبیدن مواضع دشمن ، پیشروی را تا آنجا ادامه داده شود که با وارد کردن تلفات و خسارات سنگین به بعثیون در کمال ناباوری آنها را به عمق 27 کیلومتری خاک دشمن برساند و آنقدر به شهر بصره نزدیک شوند که چراغهای شهر را به وضوح دیده شود.

"جومونگ ایرانی" اولین فرماندهی بود که در عملیات رمضان قدم به ارتفاعات کانال ماهیگیری گذارد و در حالی که نبرد تن به تن میان دوطرف بود و آتش پر حجمی روی سر نیروهای ایرانی وجود داشت وضعیت منطقه را به قرارگاه کربلا گزارش می داد.

باهوشیاریها ورشادتهای شخص باقری عملیات رمضان ظرف 15 روز به پایان رسیده و موقعیت ایران را نسبت به مهاجمین معکوس میکند.

پس از پایان عملیات رمضان محسن رضائی فرمانده وقت  سپاه « باقری » را به سمت فرماندهی قرارگاه کربلا و جانشین فرماندهی کل قرارگاههای جنوب منصوب میکندو به دنبال آن در شرایطی که طرح عملیات از جنوب به غرب منتقل شد ، همزمان با عملیات مسلم بن عقیل « جومونگ ایرانی » در قرارگاه کربلا عملیات محرم را ترسیم و پیگیری مینماید که با موفقیت به سرانجام میرسد.

لیاقت وشایستگی این جوان او آنچنان بروز مینماید که در اداره ساختار رزمی و نظامی سپاه به فردی نامدار تبدیل میشود و مسئولیت « جانشینی فرماندهی یگان زمینی سپاه » به او سپرده می شود و به دنبال آن قرارگاه کربلا عملیات « والفجر مقدماتی » را که در آن لشگرهای « علی بن ابی طالب (ع) » ، « ولی عصر (عج) » ، 5 نصر و 25 کربلا به همراه جهادگران گیلان و اصفهان و سایر نیروهای ایرانی در منطقه عملیاتی جنوب فکه شرکت داشتند سازماندهی و تدارک میبیند.

او با استفاده ازخلاقیتها ونبوغ جوانی برنده "جنگ موانع" درجنوب کشور میشود .

همه این وقایع درکمترازدوسال بوقوع میپیونددتااینکه پس ازیک سفر 24ساعته به مشهد او به آرزوی دیرینه اش برسد.

منبع : البرز نیوز

 

 

 

 


.: Weblog Themes By Pichak :.

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظقالب وبلاگقالب وبلاگگالری عکسفاگالری عکس آلامتو